piatok - 7. august 2020 - Štefánia

Memoriál Kornela Brtku

Napísal: Admin | 24. januára 2014

memorial_kornel_brtko13. 8. 2013 prijal pápež František na súkromnej audiencii futbalové reprezentácie Argentíny a Talianska, ktoré o deň neskôr v Ríme odohrali priateľský zápas práve na pápežovu počesť. Pri audiencii okrem iného pápež povedal, že šport je darom od Boha.

Šport je naozaj tým, čo dokáže človeka formovať a posilňovať jeho vôľu a charakter. Preto aj medzi mladými kresťanmi sa často organizujú rôzne športové podujatia. Farnosť Lúčky pri Ružomberku organizujú miništrantský futbalový turnaj Memoriál Kornela Brtku. Kornel Brtko bol vynikajúci kňaz, ktorý sa vo veľkej miere venoval aj športovým aktivitám. Vo farnosti Oravské Veselé pôsobil v rokoch1947-1958. Zaslúžil sa o rozvoj športu v našej obci, najmä futbal, volejbal, šach, lyžovanie, je zakladateľ Telovýchovnej jednoty Sokol, (terajší TJ Tatran). Aj z tohto dôvodu dostali naši miništranti pozvánku na jubilejný 10. ročník tohto turnaja.

Turnaj sa uskutočnil 14.8. 2013 na futbalovom ihrisku v Lúčkach. Turnaja sa zúčastnilo celkovo deväť tímov. Hralo sa v dvoch kategóriách. Mladší miništranti obsadili krásne druhé miesto a starší skončili na treťom mieste.

Heslom pána farára Brtka bolo: „Športom posilňovať ducha.“ Určite aj táto akcia bude nielen pre našich miništrantov povzbudením a motiváciou k ich duchovnému rastu a vzornej službe pri oltári.

© 2017 - Rímskokatolícka cirkev, farnosť sv. Alžbety - Oravské Veselé